dnes je 13.8.2020

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Klimatizace v bytu a prohlášení vlastníka

20.7.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Musí být uvedeno v prohlášení vlastníka, že je bytová jednotka vybavena klimatizací?

Odpověď:

Náležitosti prohlášení jsou stanoveny § 1166 NOZ. Z tohoto ustanovení vyplývá, že v současné chvíli se již nemusí do prohlášení vlastníka uvádět jakékoliv vnitřní vybavení bytu, který je součástí jednotky.

Pokud by ovšem zařízení zasahovalo do společných částí (např. část klimatizace bude umístěna na střeše), je nezbytné vyřešit oprávnění vlastníka

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Nemovitost profi.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

OD NÁS PRO VÁS
Převody družstevních bytů a následná správa domu
Převody družstevních bytů a následná správa domu

Tištěná brožura

Ekonomické aspekty převodů bytů členům BD.

E-document

Práva a povinnosti vlastníků bytů dle aktuálních judikátů - soudní výklad nejasných pravidel v SVJ

Soudní výklad nejasných pravidel v SVJ

Tištěná brožura

Deset judikátů s přímým dopadem v praxi SVJ.

E-document

Aplikace GDPR ve společenství vlastníků - zákon o zpracování osobních údajů v praxi

GDPR

Tištěná brožura
» Vzory v editovatelné podobě.
E-document

Oceňování tepla a teplé vody v praxi bytových domů - čtyři případy rozúčtování nákladů

Tištěná brožura
» 4 x řešení z praxe!
E-document

Vymáhání pohledávek za členem SV - tipy a příklady z praxe

Tištěná brožura
» Vzor žaloby na zaplacení dlužné částky ke stažení.
E-document

Pro SVJ šité na míru

Pro SVJ šité na míru

Zvýhodněná cena: Balíček pěti brožur, bez kterých se SVJ neobejde

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace: