dnes je 19.6.2024

Input:

Splátky hypotéky při pronájmu bytu

2.5.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Při pronajímání bytu je možné do nákladů zahrnout splátku hypotéky?

Odpověď:

Pokud si poplatník na pořízení bytu vezme hypoteční úvěr, potom úvěr samotný představuje závazek vůči bance a úrok je náklad, který je s využitím úvěru spojený. Splátka hypotéky ve smyslu hypotečního úvěru tedy není nákladem, ale úhradou závazku, a proto se nemůže jednat o daňový náklad.

Úrok je možné považovat za podmínek § 15 odst. 3 a 4 zákona č. 586/1992

Nahrávám...
Nahrávám...